Yhdistyksen syyskauden käynnistys

29.8.2021

Yhdistyksen hallitusväki kokoontui kesätauon jälkeen virkistyspäivän merkeissä Luostolla elokuun puolivälissä. Oikein mahtava sää suosi, kun kiipesimme Ukko-Luoston huipulle portaita ja kivirakkaa pitkin. Reippailun jälkeen istuimme Ravintola Punaketussa lounaan ääreen keskustelemaan tulevan syksyn suunnitelmista.

Tällä viikolla pidimme ensimmäisen hallituksen kokouksen ja päätimme mm. järjestää syyskuussa perhekahvilan Paavon Polulla. Lokakuussa juhlitaan MLL 100v juhlia ja suunnittelutyö alkaa olla jo loppusuoralla. 

Isä-lapsitoimintaan on jo ilmoittautunut muutamia isiä, mutta kovasti kaipaisimme vielä monta lisää. Tarkoituksena olisi syyskuun aikana kokoontua Pappilanniemen laavulle makkaranpaistoon ja porisemaan isien toiveista toiminnan suhteen. 

Syksyn ensimmäinen jäsenkirje lähtee jakoon lähipäivinä sähköpostilla sekä kirjeitse.